SECON: Jauna iniciatīva sociālās ekonomikas stiprināšanai ES reģionos

, ,

SECON projekts INTERREG Europe programmas ietvaros aizsākās ar pirmo kick-off sanāksmi š.g. 24. un 25. maijā, atzīmējot vairāku valstu sadarbību sociālās ekonomikas stiprināšanai Eiropas Savienības reģionos. Šī tikšanās, ko organizēja Peloponēzes Reģions, sapulcēja pārstāvjus no deviņiem projekta partneriem Kalamatā, Grieķijā, lai apspriestu projekta darbību un plānotu turpmākās aktivitātes.

SECON projekta galvenie mērķi ir sociālās ekonomikas politikas uzlabošana un labās prakses apmaiņa starp projektā iesaistītajām pusēm. Atklājot sociālās ekonomikas potenciālu ilgtspējīgas izaugsmes un kopienas attīstībai, galvenais mērķis ir radīt labvēlīgu vidi, kas atbalsta projekta attīstību. Lai to panāktu, SECON uzsāks visaptverošu pasākumu klāstu, tostarp reģionālas un starpreģionālas mācību iniciatīvas, pētījumu un ziņojumu izstrādi un zināšanu apmaiņas centienus.

Atklāšanas sanāksmes laikā iesaistītie reģioni, to skaitā Peloponēsas reģions (Grieķija), Reinas-Nekaras metropoles reģions (Vācija), Flāmu Brabantes province (Beļģija), Hargitas apriņķis (Rumānija), Mazovijas reģions (Polija), Oliveira de Azeméis novada pašvaldība (Portugāle), Rīgas plānošanas reģions (Latvija), Navarras reģions (Spānija), Haskovas pašvaldība (Bulgārija), KMOP – Sociālās rīcības un inovāciju centrs (Grieķija), piedalījās produktīvās diskusijās par projekta īstenošanas stratēģijām un sadarbības centieniem.

Šī sanāksme bija pirmais solis padziļinātām diskusijām, veicinot sadarbības un zināšanu apmaiņas atmosfēru starp iesaistītajiem reģioniem. Katra reģiona unikālās atziņas un pieredze veicināja kolektīvo izpratni par izaicinājumiem un iespējām sociālās ekonomikas vidē.

“Peloponēsas reģions saskaras ar nozīmīgām sociālām problēmām, un ir ļoti svarīgi, lai pilsoniskā sabiedrība un vietējās pašvaldības sadarbotos un piedāvātu vietēja mēroga risinājumus to efektīvai risināšanai,” Panagiotis Nikas, Peloponēsas Reģionālais gubernators, teica savā inaugurācijas runā. Gubernatora vietnieks, Stathis Anastasopoulos, uzsvēra, ka “SECON sniedz mums iespēju identificēt institucionālos trūkumus un gūt vērtīgas atziņas, lai uzlabotu sociālo uzņēmumu darbību. Es personīgi uzskatu, ka veiksmīgi piemēri, kad sociālie uzņēmumi apvienojas un strādā kopā, var dot labākus rezultātus saviem biedriem.”

“Par prioritāti nosakot sociālās uzņēmējdarbības veicināšanu un attīstību, SECON mērķis ir attīstīt vidi, kas veicina inovāciju, sadarbību un ilgtspējīgu attīstību, galu galā sniedzot labumu indivīdiem, kopienām un videi visos iesaistītajos reģionos,” teica Dr. Yiannis Pappas, KMOP Programmu vadītājs.

Lai nodrošinātu projekta mērķu efektīvu īstenošanu, SECON pievērsīsies dažādiem politikas instrumentiem, kas ir būtiski iesaistītajiem reģioniem. Tie ietver ROP Peloponēsa 21-27 (finansē ERAF un ESF+), koncentrējoties uz cilvēkresursu attīstību, sociālo integrāciju, nabadzības mazināšanu un kohēzijas stiprināšanu. Papildu tam projekts ietvers Reģionālās attīstības koncepciju “Rhine-Neckar – Connect Innovation!” (Vācija), Flāmu Brabantes provinces (Beļģija) daudzgadu plānu 2020-2025, ekonomikas attīstības stratēģiju – Harghita 2030 (Rumānija), reģionālo programmu “European funds for Mazowsze 2021-2027” (Polija), pašvaldības sociālās inovācijas plānu (MUPSI) (Portugāle), Rīgas plānošanas reģiona (RPR) attīstības programmu 2022-2027 (Latvija), ESF darbības programmu (2021-2027) Action 6: Access to Employment – Social Economy – Incentives for stable economy (Spānija), un Integrētās attīstības plānu Haskovas pašvaldībā 2021-2027 (Bulgārija).

Ja vēlaties sekot informācijai par mūsu centieniem uzlabot sociālo ekonomiku un veicināt ilgtspējīgu attīstību ES reģionos, varat sekot mums mūsu sociālo mediju platformās:

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100093083107402

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/93265886/admin/

Twitter: https://twitter.com/SeconProject_eu

0 komentāri

Ieraksti komentāru

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši - atstāj savu komentāru!

Leave a Reply

Your email address will not be published.