Iepazīšanās ar sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu Hargitas reģionā Rumānijā

Laikā no 15. aprīļa līdz 19. aprīlim Rīgas plānošanas reģiona (RPR) pārstāvji piedalījās SECON projekta 3. sanāksmē, kā arī tematiskajā seminārā par sociālo uzņēmējdarbību veicinošas vides veidošanu.  Tematiskajā seminārā piedalījās ne tikai partneru pārstāvji, bet dažādas ieinteresētās puses, ieskaitot sociālos uzņēmējus. Papildus tam tika organizētas vairākas vizītes pie nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem, kas pārstāv sociālās uzņēmējdarbības labās prakses piemērus Hargitas reģionā.

Pārstāvot Rīgas plānošanas reģionu, tematiskajā seminārā un vizītēs piedalījās arī Siguldas novada pašvaldības Attīstības projektu un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Kristīne Zaķe un Siguldas novada sociālā uzņēmuma “Visi Var” vadītāja Indra Seļuka.

Tematiskjā seminārā Hargitas reģiona pašvaldības pārstāvis dalījās ar sociālās uzņēmējdarbības statistiku Rumānijā un reģionā, stāstīja par sociālās uzņēmējdarbības formām un izaicinājumiem. Hargitas reģiona sociālie uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas dalījās ar informāciju par savām aktivitātēm.  RPR eksperte prezentēja labās prakses piemērus no Latvijas un RPR, kas tika iekļauti iesniegšanai Interreg Europe datu bāzē. Viens no tiem ir Siguldas novada sociālais uzņēmums “Visi Var”.  Seminārā uzstājās arī Spānijas, Bulgārijas un Polijas pārstāvji. Īpaši interesants bija Polijas uzņēmējas stāsts par sociālo projektu Mazovijas reģionā.

Mūsu reģiona SECON projekta Sadarbības grupas pārstāves no Siguldas novada visaugstāk vērtēja vizītes pie sociālajiem uzņēmumiem. Šīs vizītes deva iespēju ieraudzīt, kādā spektrā un mērgogā darbojas sociālie uzņēmumi. Tāpat arī bija redzams, ka veiksmīga attīstība balstās uz sadarbību ar pašvaldību, kopienu, NVO, citām organizācijām un uzņēmumiem.

Interesanta bija tikšanās kopienas centra “KOZ” kafejnīcā un iepazīšanās ar to, kā darbojas tās finanses, Civitas fonda stāstījums par to, kā tiek atbalstīti vietējie mājražotāji Merkuri Ciuc apkārtnē un viesošanās mājražotāju veikaliņā, Caritas fonda stātījums par to, kā tiek radītas nodarbinātības iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un visbeidzot – Asociācijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dienas centra apmeklējums, kur redzējām daudzas labi aprīkotas darbnīcas. Šis piemērs apliecināja, ka sociālajā uzņēmējdarbībā ir daudzveidīgas iespējas gūt ienākumus.

Otrās dienas vakarā uzņemošie partneri no Hargitas regiona pašvaldības piedāvāja iepazīt arī reģiona kultūru: vietējo jauniešu mūzikas ansambļa un deju kolektīva uzstāšanos.

0 komentāri

Ieraksti komentāru

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši - atstāj savu komentāru!

Leave a Reply

Your email address will not be published.