Projekta Easy Energy partneru sanāksme Hamburgā

 

2023. gadā 1.novembrī sākās Interreg Baltijas jūras reģiona starptautiskās sadarbības programmas līdzfinansētais projekts “Easy Energy ilgtspējīgi risinājumi MVU un sabiedriskajām ēkām Baltijas jūras reģionā (Easy Energy)”.

Šī gada 30. novembrī – 1. decembrī Interreg īstenotā projekta “Easy Energy” ietvaros RPR  darbinieki piedalījās pirmajā projekta partneru sanāksmē Hamburgā.

Projekta vadošais partneris no Vācijas  Hanse Parlament iepazīstināja ar projekta aktivitātēm un termiņiem, projekta partneru pienākumiem, kā arī iepazīstināja ar Interreg Baltijas jūras reģiona starptautiskās sadarbības programmas administrēšanas un atskaites noteikumiem.  Šajā tikšanās reizē projekta partneri jau uzsāka projekta īstenošanas aktivitātes – kopīgi veidoja veidnes, lai aprakstītu vienkāršus un izdevīgus enerģijas taupīšanas risinājumus. Pēc šo risinājumu izvēles, testēšanas un izvērtēšanas tiks sagatavots vienkāršu energorisinājumu kopums sabiedriskām ēkām un MVU.

Rīgas plānošanas reģions kopā ar 11 partneriem no Lietuvas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas un Polijas veicinās vienkāršu risinājumu ieviešanu ēku siltināšanai, ūdens un elektroenerģijas patēriņa efektivitātei sabiedriskajās ēkās un MVU Baltijas jūras reģionā un veicinās ES pilsētu uzturēšanu un atjaunināšanu.

Daudzas sabiedriskās ēkas, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi joprojām neizmanto efektīvus enerģijas patēriņa pasākumus ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas jūras reģionā. Daļēji tas ir tāpēc, ka ierosinātie energoauditi ir dārgi un laikietilpīgi, un parastie tehniskie pasākumi, lai arī ārkārtīgi noderīgi, atmaksājas tikai pēc daudziem gadiem.

Ietaupījumus iespējams panākt ar zemu tehnoloģiju risinājumiem un uzskatu izmaiņām. Nepieciešami vienkārši risinājumi, kurus var ātri ieviest bez lieliem ieguldījumiem. Easy Energy projekts koncentrēsies uz šādiem risinājumiem, īpaši ēku siltināšanas un ūdens/elektrības jomā. Turklāt kā alternatīva energoauditoriem pirmo reizi tiks apmācīti “Enerģētikas speciālisti” – praktiķi, kuri konsultēs par iespējamiem vienkāršiem risinājumiem un to ieviešanu, un nepārtraukti uzlabos energoefektivitāti zemo tehnoloģiju sektorā arī pēc projekta beigām, kā arī konsultēs vietējās iestādes un MVU.

Projekta Nr. #C051, ilgums 36 mēneši. Pilnais budžets ir 2 168 246,40 eiro. Projektu līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona starptautiskās sadarbības programmas līdzekļi.

0 komentāri

Ieraksti komentāru

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši - atstāj savu komentāru!

Leave a Reply

Your email address will not be published.