Atskats uz projekta SECON progresu

SECON projekts ir sadarbības iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt sociālo vienlīdzību, izmantojot sociālās uzņēmējdarbības iespējas. Kopā ar vairākiem partnerreģioniem SECON iegūst kopīgu pieredzi un paraugpraksi, lai pilnveidotu politiku un uzlabotu sociālās ekonomikas vidi. SECON ir iesaistījušies šādi reģioni: Peloponēsas reģions un KMOP – Sociālās rīcības un inovāciju centrs (Grieķija), Reinas-Nekaras metropoles reģions (Vācija), Flāmu Brabantes province (Beļģija), Hargitas apriņķa padome (Rumānija), Mazovijas reģions (Polija), Oliveira de Azeméis novada pašvaldība (Portugāle), Rīgas plānošanas reģions (Latvija), Estremaduras reģiona Zemkopības, lauku attīstības, iedzīvotāju un teritorijas ministrija (Spānija), un Haskovas pašvaldība (Bulgārija).

Šī gada martā izveidots ziņojums par labās prakses piemēriem sociālajā ekonomikā, kurā sniegta informācija par SECON reģionos īstenoto paraugpraksi, kas atbilst vienai vai vairākām sociālās ekonomikas jomām.

Labās prakses piemēri ir atlasīti, ņemot vērā šādus kritērijus:

  • Atbilstība sociālās ekonomikas un/vai sociālās inovācijas politiskajam/stratēģiskajam kontekstam.
  • Laika ietvars: Labās prakses piemērs, kas pastāv vismaz divus gadus.
  • Kvalitātes nodrošināšanas procedūras: Labās prakses piemērs ar kvalitātes nodrošināšanas procedūrām, tostarp informāciju par rādītājiem, metodēm vai instrumentiem, kas izmantoti visā īstenošanas gaitā.
  • Efektivitāte un lietderība: Labās prakses piemērs, kas uzrāda taustāmus un izmērāmus rezultātus ar vērtīgu ietekmi reģionā.
  • Ilgtspēja: Labās prakses piemēri, kurus var uzturēt ilgtermiņā ar pieejamajiem resursiem, pielāgojoties sociālajām, ekonomiskajām un vides prasībām kontekstā, kurā tie tiek izstrādāti.
  • Pārneses potenciāls: Prakses ar sistematizētiem un dokumentētiem rezultātiem, kas ļauj to pārnest uz citiem kontekstiem vai paplašināt uz plašāku mērķauditoriju/ģeogrāfisko kontekstu.
  • Ētiskie aspekti: ētiskās vērtības, kas garantē cieņas saglabāšanu.

Ar pilnu ziņojumu un labās prakses piemēriem varat iepazīties vietnē: bit.ly/48SsORp.

Nākošais solis projekta gaitā bijis veidot informatīvu video, kur iespējams iepazīties ar mūsu darbu sociālās ekonomikas veicināšanā ES reģionos: skatīt video mūsu YouTube kanālā var šeit.

Aprīļa otrajā pusē projekta partneri piedalījās arī jaunākajā starptautiskā partneru sanāksmē Rumānijā. Šeit notika tematiski semināri un sanāksmes ar fokusu uz sociālās ekonomikas attīstību veicinošas vides veidošanu, un dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar vietējo kultūru un priekšzīmīgām sociālās ekonomikas iniciatīvām labās prakses vizīšu laikā.

Šobrīd projekta partneri gatavijas nākošajai partneru sanāksmei un strādā ar individuālajiem labās prakses piemēriem katrā dalībvalstī, turpinot attīstīt sociālās uzņēmējdarbības vidi savos reģionos.

0 komentāri

Ieraksti komentāru

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši - atstāj savu komentāru!

Leave a Reply

Your email address will not be published.