UZŅĒMĒJU BIEDRĪBAS
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA) ir nevalstiska biedru organizācija, kuras mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā. LSUA rūpējas par kopējo sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas veidošanu un virzību Latvijā, sociālās uzņēmējdarbības interešu pārstāvniecību un biedru organizāciju kapacitātes paaugstināšanu, zināšanu un prasmju veicināšanu, kā arī sabiedrības informēšanu par sociālo uzņēmējdarbību. LSUA attīsta sociālo uzņēmējdarbību ilgtermiņa pārmaiņām Latvijā.
Latvijas Darba devēju konfederācija
Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. Tas ir nacionāla līmeņa darba devēju pārstāvis, sociālekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai, pārstāv darba devēju intereses Saeimā.
„Pierīgas partnerība”
Biedrība „Pierīgas partnerība” darbojas Mārupes un Olaines novadu teritorijā, tā apvieno pašvaldības, nevalstisko organizāciju un uzņēmējdarbības pārstāvjus, lai kopīgiem spēkiem veicinātu teritorijas attīstību un uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti. No 2010. gada organizē projekta konkursus LEADER finansējuma ietvaros, atbalstot uzņēmējdarbību, vietējās kopienas iniciatīvas, sekmējot ekonomisko un sociālo vidi, kā arī publiskā un privātā sektora sadarbību.
„Gaujas Partnerība”
Biedrība „Gaujas Partnerība” ir dibināta 2009. gadā ar mērķi veicināt uz sabiedriskā un privātā sektora partnerattiecībām balstītu darbību Ādažu novada teritorijas plānošanā, sociālekonomisko problēmu risināšanā un ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības veicināšanā, izmantojot vietējos un piesaistītos ekonomiskos resursus, un sadarbojoties ar citiem partneriem.
„Partnerība Daugavkrasts”
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” ir vietējā rīcības grupa, kas darbojas Ķekavas novada teritorijā. Partnerība dibināta 2008. gadā, iesaistoties tagadējā Ķekavas novada teritorijas pašvaldībai, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem. Darbības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu attīstību Ķekavas novada teritorijā, pārstāvot sabiedrības intereses tās attīstībā.
“Jūras Zeme”
Biedrība “Jūras Zeme” ir Vietējā Rīcības grupa Ādažu un Saulkrastu novados, kas iedvesmo un satuvina iedzīvotājus, uzņēmējus un kopienas jauniem mērķiem. Tā dibināta, lai veicinātu un atbalstītu sabiedrības iesaistīšanos lauku un zivsaimniecībai nozīmīgas teritorijas attīstībā, izstrādātu un realizētu stratēģiju ilgtspējīgai lauku un zivsaimniecībai nozīmīgas teritorijas attīstībai, izmantojot sabiedrības līdzdalības principus, attīstītu sadarbību ar valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un citām institūcijām Latvijā un ārvalstīs, veicinot Biedrības darbības teritorijas attīstību.
“Ropažu Salaspils partnerība”
Partnerības darbības vispārīgais mērķis ir attīstīt un veidot dzīvošanai labvēlīgu vidi Ropažu un Salaspils novadu teritorijās un paaugstināt dzīves kvalitāti to iedzīvotājiem, izstrādāt un realizēt stratēģiju ilgtspējīgai lauku attīstībai, izmantojot sabiedrības līdzdalības principus, kā arī pārstāvēt lauku iedzīvotāju intereses nacionālā un starptautiskā līmenī.
“Stopiņu Salaspils Partnerība”
LEADER vietējā rīcības grupa – biedrība “Stopiņu Salaspils Partnerība”, dibināta 2009. gadā. Partnerība darbojas Stopiņu novada un Salaspils novada pašvaldības lauku teritorijā. Biedrības mērķi: veicināt un atbalstīt sabiedrības iesaistīšanos lauku teritoriju attīstībā; attīstīt sadarbību ar valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un citām institūcijām; veicināt kopienu sadarbības tīkla veidošanos.
ATBALSTA INSTITŪCIJAS
Finanšu institūcija ALTUM
Valsts platforma biznesa attīstībai business.gov
Vienota platforma biznesa attīstībai, kurā var norādīt sev interesējošos atbalsta veidus un atrast tiem piemērotākos atbalsta instrumentus. Pieejami visi LIAA sniegtie pakalpojumi, ar iespēju izmantot dažādus valsts atbalsta instrumentus pašapkalpošanās režīmā. Plaša informācija par nozarēm, mērķa tirgiem un valsts atbalsta iespējām, kā arī jaunākā informācija un aktualitātes atbilstoši paša izraudzītiem parametriem.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mērķis ir piedāvāt atbalstu uzņēmējiem, kas meklē noieta tirgus ārvalstīs un palīdzēt uzņēmējiem dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās u.c. Investīciju piesaistes jomā LIAA veicina uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu normatīvo aktu izstrādi, kā arī iestājas par stabilu nodokļu politiku, kvalificēta darbaspēka, infrastruktūras un atbalsta instrumentu pieejamību.
Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija
Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde vides aizsardzības, reģionālās attīstības plānošanas un koordinācijas, pašvaldību attīstības un pārraudzības, kā arī digitālās transformācijas jautājumos. Darbības virsmērķis – nodrošināt zaļu, iedzīvotājiem pieejamu un līdzsvaroti attīstītu valsti.
Nodarbinātības valsts aģentūra
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) misija – strādāt ilgtspējīgas nodarbinātības veicināšanai. NVA nodrošina bezdarbniekiem operatīvu un kvalitatīvu palīdzību, lai veicinātu konkurētspēju darba tirgū, kā arī organizē aktīvos nodarbinātības pasākumus un preventīvos bezdarba samazināšanas pasākumus.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir Iielākā uzņēmēju biedrība Latvijā, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru – visu reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības. Biedrība pārstāv uzņēmēju intereses, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē.
Lauku atbalsta dienests
Lauku atbalsta dienests (LAD) ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kas ir atbildīga par vienotu valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta politikas īstenošanu Latvijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu lauksaimniecības jomā un pilda citas ar lauksaimniecības un lauku atbalsta politikas realizāciju saistītas funkcijas.
BIZNESA INKUBATORI
Universitāšu biznesa inkubators "UniLab"
UniLab mērķis ir veicināt zinātniski ietilpīgu biznesa ideju attīstību un jaunu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu dibināšanu. Studentu komandām tiek sniegts atbalsts zinātniski ietilpīgas biznesa idejas izstrādei un sākotnējai pārbaudei, sagatavojot tās nākamajai idejas attīstības fāzei – privātai vai publiskai investīciju piesaistei.
Rīgas Tehniskās Universitātes pirmsinkubators "RTU IdeaLAB"
RTU IdeaLab ir biznesa ideju pirmsinkubators, kurā tiek nodrošināts atbalsts jaunām vai esošām RTU studentu biznesa idejām, veicinot jaunu komercdarbības aktivitāšu uzsākšanu, palīdzot biznesa idejas izstrādē un validācijā. Tas dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, nodrošinot agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanu. Pirmsinkubatorā savas idejas var pieteikt gan atsevišķs RTU students, gan komanda, kurā vismaz viens pārstāvis studē RTU.
Latvijas Universitātes biznesa inkubators
LU studentu Biznesa inkubators ir lielākais studentu biznesa inkubators Latvijā. Mecenātu ziedojumus LU studentu Biznesa inkubatoram administrē Latvijas Universitātes fonds, kas ir respektabla filantropijas organizācija un rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.
ZINĀTNISKI PĒTNIECISKIE RESURSI
RTU Zinātnes un inovāciju centrs
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs ir zinātnes un inovāciju koprades platforma, kur satiekas studenti, zinātnieki un uzņēmēji. Tas izveidots ar mērķi paaugstināt inovatoru kapacitāti, īstenojot inovāciju un zināšanu pārneses procesu, piesaistot, līdzsvarojot un pielāgojot inovāciju sistēmu un tās darbības nodrošināšanai nepieciešamos resursus.
Latvijas Universitātes Inovāciju centrs LUMIC
Inovāciju centra misija ir veicināt digitālo transformāciju un attīstīt inovatīvus risinājumus Latvijā. Nozares profesionāļi, studenti, uzņēmēji, pētnieki, publiskais sektors un eksperti veido kopēju sadarbību, lai radītu jaunas idejas Latvijas inovāciju projektiem. Inovāciju centrs ir pieejams ikvienam, kurš interesējas par inovācijām un tehnoloģijām. Attīstot un veicinot dažādus sadarbības tīklus, Inovāciju centrs ir kļuvis par vietējo inovāciju platformu un uzņēmējdarbības centru.
Latvijas pārtikas bioekonomikas klasteris
Klastera darbības prioritārās jomas ir ilgtspējīgas, veselīgas, augstvērtīgas un drošas nišas pārtikas produktu attīstība, zināšanās balstītas pārtikas bioekonomikas inovācijas un tehnoloģiju attīstīšana, tīklošanās, zināšanu un pieredzes apmaiņa biedru starpā, klastera internacionalizācija – starptautiskā un starpnozaru sadarbība, ekspertīzes piesaiste.
Latvijas tehnoloģiskais centrs
Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) ir inovācijas un tehnoloģiski orientētas uzņēmējdarbības atbalsta struktūra – biznesa akselerācijas centrs, kas atbalsta uz zināšanām balstītas uzņēmējdarbības attīstību un izaugsmi, veicinot sadarbību starp pētniecības iestādēm un rūpniecības uzņēmumiem, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) starptautisko sadarbību.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
Vēsturiski Latvijas Lauksaimniecības universitāte veidojusies kā lauksaimniecības augstākās izglītības iestāde, bet šodien tā pārdēvēta par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti un izaugusi par daudznozaru profila mācību iestādi, kurā sagatavo akadēmiski un sociāli izglītotus speciālistus biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs.
Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts
MeKAs pamatuzdevums ir kompetenti un atbildīgi risināt nozares izvirzītos meža un koksnes produktu attīstības un profesionālās izglītības pilnveidošanas jautājumus. Institūta misija ir īstenot izglītības, zinātnes un industrijas integrāciju, sekmējot meža nozares izaugsmi par viskonkurētspējīgāko un dinamiskāko, uz zināšanām balstīto nozari Latvijā.
DIGITALIZĀCIJA
Latvijas IT klasteris
Eiropas Digitālo inovāciju centri (EDIC) ir daļa no Eiropas Savienības programmas “Digitālās Eiropas programma”. EDIC palīdzēs veicināt uzņēmumu digitālu transformāciju, t.i. digitālo tehnoloģiju ieviešanu uzņēmumos, publiskās pārvaldes iestādēs, kā arī, uzlabos iedzīvotāju padziļinātas digitālās prasmes. Latvijas IT klastera darbības fokuss šajā projektā ir Biznesa procesu digitalizācijas un e-komercijas risinājumu pilnveidošana un ieviešana.
Latvijas Digitālais Akselerators
Latvijas Digitālais akselerators (LDA) kā EDIC sniedz dažāda veida pakalpojumus, piemēram, digitālo stratēģiju testēšanu pirms ieguldīšanas, tehnoloģiskās konsultācijas, prototipēšanu, apmācības un prasmju pilnveidošanu augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem, finansējuma piesaistes stratēģijas konsultācijas, projektu sagatavošanu un uzraudzību. Tāpat LDA veic Digitālā brieduma testus un izstrādā Digitālās attīstības ceļa kartes, lai uzņēmums/organizācija varētu saņemt atbalstu valsts atbalsta programmās.