Par semināru “Ilgtspējas aspektu nozīme, pašreizējās tendences un nosacījumi perspektīvai biznesa attīstībai”

12. decembrī RPR kopā ar Sustinere Latvija konsultantu atbalstu platformā MS Teams veiksmīgi novadīja tiešsaistes semināru “Ilgtspējas aspektu nozīme, pašreizējās tendences un nosacījumi perspektīvai biznesa attīstībai”.

Pasākums pulcēja dažādu nozaru, pašvaldību un uzņēmējdarbības sektoru profesionāļus, taču lielākā daļa no klātesošajiem pārstāvēja lielos uzņēmumus – būvmateriālu ražotājus, tirdzniecības un pārtikas sektoru. Tie ir uzņēmumi, kas jau tagad gatavojas ziņot pēc Ilgtspējas informācijas atklāšanas likuma prasībām. Uzņēmējiem bija iespēja gūt detalizētu informāciju un padomus par to, kā labāk noformēt šādu ziņojumu un kas ir galvenie ilgstpējīga uzņēmuma aspekti.

Semināra galvenie akcenti:

Sustinere Latvija eksperti apmeklētājiem skaidroja jauno Korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīvu (CSRD) un uzsvēra svarīgākās pamatlietas, kurām jāpievērš uzmanība, veicot būtiskuma analīzi un ieviešot pareizu ilgtspējas pārvaldību uzņēmumā. Šādi ieteikumi ir vērā ņemami un ieviešami arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, ja tie ir nosprauduši mērķi kļūt par ilgtspējīgiem uzņēmumiem, jo īpaši, ja tie eksportē vai plāno savu plašāku attīstību. Ir svarīgi saprast to, ka lielie klienti, kam tiek piegādāti produkti, jau prasa vai drīzumā sāks prasīt dažādu ar ilgtspēju saistītu informāciju, kā piemēram, CO2 aprēķinus, kas ir viens no lielākajiem izaicinājumiem vairumam uzņēmumu. Tikai 4% no 150 Latvijā ziņojošiem uzņēmumiem atklāj mērķus emisiju mazināšanai.

Pasākuma laikā dalībniekiem tika atbildēts arī uz viņus interesējošiem jautājumiem, kas tika iepriekš iesūtīti, piemēram, par ziņojuma struktūras veidošanu vai to, cik detalizēti un precīzi ir jāatklāj informācija un dati par savu uzņēmumu, jo ziņošanas prakse tiek novērota dažāda.

Nobeigumā Sustinere Latvija dalījās ar pētījuma rezultātiem, kas  atklāja, ka Latvijas uzņēmumi atpaliek praktiski visos ilgtspējas jautājumos salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, kā arī ES kopumā. Eksperti pieņem, ka līdzīga situācija ir arī MVU vidū, tāpēc ir jāturpina izglītot un sniegt praktiskus risinājumus gan lieliem, gan mazākiem uzņēmumiem, lai veicinātu ekonomikas attīstību un konkurētspēju, jo ilgtspējīgas uzņēmējdarbības ieviešana ir viens no priekšnosacījumiem konkurējot ar līdzīgiem uzņēmumiem gan Latvijas teritorijā, gan ārpus tās.

0 komentāri

Ieraksti komentāru

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši - atstāj savu komentāru!

Leave a Reply

Your email address will not be published.